Září 2017

Kolegové z organizace Animals´Angels nás informují o tragickém osudu stovek býků z České republiky, kteří byli v „zásilce“ 22 kamiónů posláni do Turecka v červnu 2017.

Další důkaz bezohlednosti obchodníků se zvířaty a chovatelů, za peníze udělají všechno: v horkém létě, na začátku června 2017, bylo ve 22 kamiónech transportováno přibližně tisíc býků z českých a moravských chovů do Turecka. Po několika dnech cesty na hranice EU/Turecko je turecká strana několikrát odmítla přijmout a umožnit pokračování jejich tragické cesty za účelem zabití. Býci následující týdny čekání kolabovali a hynuli přímo na kamiónech, kde polovina z nich byla uvězněna i po několik dní, kolabovali v záchytných výbězích v Bulharsku a Rumunsku. O jejich osudu se dozvěděla organizace Animals´Angels. Snažili se zvířatům pomoci, zjistit proč nemohou dál ani zpět.

Přibližně v polovině července 2017 bylo několik stovek přeživších zvířat prodáno dál do Iráku. Jejich cestu směrem do Iráku,  přes Turecko, Animals Angels zdokumentovali. Neví se, co se stalo se zbylými býky, kteří vyjeli začátkem června 2017 z ČR, kolik jich ve vedru, žízní, vyčerpáním, přehřátím organismu zemřelo a kolik jich bylo zabito. Bezohledné jednání obchodníků, chovatelů, odpovědných úředníků EU a přístup EU, navíc navzdory všem právním předpisům EU a OIE jsou neomluvitelné a v rozporu s humánním přístupem a zdravým rozumem.