Kampaň COW ON TOUR

COW ON TOUR (kampaň je ukončená)

20. 11. 2015 Petice za ukončení vývozu hospodářských zvířat na jatka mimo EU byla předána!

Děkujeme všem 176 062 soucitným lidem z EU, kteří podepsali petici během evropského turné „Cow on Tour“ a 115 soucitným europoslancům, kteří podporují kampaň za zákaz exportů hospodářských zvířat na jatka mimo EU! Z  České republiky petici podpořilo 3144 občanů, děkujeme!


18. 11. 2015 byla petice předána Evropské komisi. Až Compassion in World Farming obdrží oficiální odpověď, budeme Vás informovat.

Předání PEtice Stop live exports, 1

PETICE UKONČENA – podepsání petice za ukončení vývozu živých hospodářských zvířat mimo území EU bylo ukončeno. Informace o proběhlé akci naleznete v odkazu:„Cow on Tour“ a petice za ukončení vývozu hospodářských zvířat na jatka mimo EU

(pozn. po kliknutí na výše uvedený odkaz, budete přesměrováni na naši stránku pomahame.spolecnostprozvirata.cz, kde níže pod odstavcem stačí vyplnit e-mail, po odkliknutí „odeslat“ se dostanete přímo na petiční stránku org. Compassion in World Farming, zde vyplníte jméno, příjmení, e-mail a zemi. Děkujeme Vám)


IMG_5770A proč kampaň COW ON TOUR? Jednoduše s cílem ukončit strádání a týrání zvířat. Samotná dlouhotrvající cesta přes země EU a pak mimo EU, manipulace během přepravy a všechny strasti spojené s nakládáním a vykládáním, samotnou jízdou, to vše je pro zvířata náročné. Nejsou navyklá na cestování, bojí se všeho cizího – prostředí, jiných zvířat, lidí, zažívají teplotní a povětrností výkyvy, většinou trpí žízní a hlady, strachy a stresem, stojící nebo ležící ve svých výkalech, jsou pohmožděná a zraněná.

Navíc, na konci cesty je čeká pouze porážka na jatkách resp. zabití. Mimo EU již neexistují zákony na ochranu zvířat, i když by měla být zvířata z EU stále pod ochranou předpisů EU, není tomu tak v praxi. Mimo území EU, jsou obecně přístup a úcta k mimolidským živým tvorům na daleko nižší úrovni, často zcela chybí. Namísto hospodářských zvířat (jedná se až o 3 miliony zvířat ročně – počet kolísá, někdy i více), jenž jsou v IMG_5813naprosté většině určena na poražení na konci své strastiplné cesty, lze vyvážet maso a živočišné produkty (samozřejmě nejideálnější by bylo omezovat až ukončit pojídání zvířat celosvětově). Chybí jen politická a ekonomická vůle chtít a vůle ukončit trápení zvířat, která si sama nepomohou. Důkazy z přepravy zvířat naleznete v odkazech.