Zvířata z plavidla Karim allah jsou porážena

Podle informace z 6. 3. 2021 a podle videa, které je zde na twitteru je dobytek (býčci a zřejmě i jalovice) postupně porážen na nucené porážce připravené přímo v přístavu Cartagena ve Španělsku. Zvířata byla tři měsíce držena jejich libanonským vlastníkem na lodi a brázdila Středozemní moře, poté, co je původní místo – zřejmě Turecko – odmítlo vpustit z podezření na infekci katarální horečkou ovcí. Viz předchozí zprávy v Aktuálně.

Porážkou nyní v Cartageně, zvířata alespoň uniknou brutálnímu způsobu zabití, které je běžné v zemích Afriky, Blízkého a dálného východu, kam zvířata z EU v milionových počtech směřují.

Ptáme se však: tohle je podle EU a členských zemí ochrana zvířat před jejich strádáním a týráním během přepravy a jednání se zvířaty jako s cítícími tvory? Nikoliv. Je to zločin.

A ostuda EU a členských zemí, že pokrytecky tolerují, podporují a umožňují toto nehumánní a nemorální obchodování se zvířaty. Zároveň s rozsáhlým porušováním mnoha zákonných předpisů.

zvířata vězněná v Karim allah

 

 

zvířata vězněná v Karim allah

 

Noviny El Pais uvádějí ve svém článku názornou mapu, jak zvířata v plavidle Karim allah od poloviny prosince 2020 do konce února 2021 brázdila od státu ke státu ve Středozemním moři.