Na památku padlých

Zakladatelka Animals´Angels Christa Blanke založila v roce 2016 web na památku padlých zvířat při přepravě. Nebudou nikdy zapomenuta.

Nejsou to jednotlivé, výjimečné případy. Jedná se o tisíce důkazů strádání, bolesti, utrpení zvířat vydaných napospas volnému obchodu a lidské bezohlednosti. Legislativa, která byla po dlouhých letech úsilí organizací na ochranu zvířat přijata, a která na papíře „nevypadá tak špatně“, je v praxi nepoužitelná a nevymahatelná, její rozsáhlé porušování a ignorace zůstávají nepotrestány a zvířata, oběti lidské krutosti, trpí ve velkém.

Je nutné si uvědomit, že pokud by nedocházelo k rozsáhlému strádání a týrání zvířat v rámci přepravy, nevznikaly by organizace, které se zabývají pouze monitorováním této přepravy, snaží se působit na dodržování předpisů ze strany EU, členských států a přepravců. A pomáhají zvířatům. Jsou to např. organizace, jejichž důkazy přinášíme v následujících odkazech. Především organizace Animals´Angels vznikla právě za tímto účelem již v roce 1996, má tisíce důkazů o porušování předpisů a o utrpení zvířat.

Transporty zvířat na dlouhé vzdálenosti je nutné zastavit, místo zvířat přepravovat maso a živočišné produkty, než všichni lidé přejdou na vegetariánskou a nejlépe na veganskou výživu.