To musí vidět chovatelé!

Český dobytek je ve velkém vývážen do Turecka. Jsou to několikadenní cesty plné útrap, strádání, bolesti, žízně a smrti. Několikahodinová až několikadenní čekání na hranicích mezi EU, tj. Bulharskem, a Tureckem, jsou běžná. Za necelý rok 2016 je to již více než 45 000 zvířat – dobytka, který byl prodán do této země.

SDÍLEJTE tyto fotky krav nebo jalovic a býčků, krásných stvoření, která jen kvůli lidskému rozhodnutí, volnému obchodu, neznalosti, bezohlednosti a nemorálnosti takto denně trpí. VYZÝVEJTE chovatele hospodářských zvířat, které znáte, aby neprodávali svůj dobytek buď přímo tureckým překupníkům nebo nepřímo přes české překupníky a české výkupy jatečního nebo zástavového skotu. Určitě nechtějí, aby jejich zvířata končila tímto otřesným způsobem – dolámaná a úplně zubožená, zabita navíc bez omráčení halal způsobem!

Poslechněte si více o vývozu zvířat do Turecka zde: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/429981/brutalni-porody-i-skalp-zaziva-ochranci-rozkryli-kruty-vyvoz-dobytka.html
Snímky zdrcených a zubožených zvířat z České republiky pořídila na hraničním přechodu s Tureckem organizace Animals Angels.