#StopTheTrucks – zastavme transporty

„Pro evropská hospodářská zvířata posílána na Blízký východ je jedna věc ještě horší než umřít v důsledku hrůzné cesty:  Přežít ji.“

KAŽDÝM ROKEM 1 MILIARDA DRŮBEŽE A 37 MILIÓNŮ KUSŮ DOBYTKA, PRASAT, OVCÍ, KOZ A KOŇOLogo_Transparant_highVITÝCH JSOU TRANSPORTOVÁNY NA DLOUHÉ VZDÁLENOSTI  PO  EU A DO TŘETÍCH ZEMÍ.

STOP THE TRUCKS – ZASTAVME TRANSPORTY je další z celoevropských kampaní žádající ukončení dlouhé přepravy hospodářských zvířat po EU a z EU, stanovení maximálního limitu 8 hodin pro přepravu hospodářských zvířat – savců a 4 hodin pro přepravu drůbeže. Namísto zvířat lze přepravovat maso a výrobky z něj.

 

Kampaň EUROGROUP FOR ANIMALS se opírá o dlouholeté důkazy – strádání, utrpení hospodářských zvířat při transportech, o důkazy naprostého selhání legislativy mající zvířata chránit a selhání členských zemí a Evropské komise, které měly dodržování legislativy vymáhat v praxi a trestat její porušování a to přinejmenším od roku 2007, kdy vešla v platnost většina ustanovení Nařízení Rady (ES) č. 1/2005 o ochraně zvířat během přepravy.

STOP THE TRUCKS je další apel na představitele EU. Apel nás všech, kteří žádáme ukončení „ničení“ zvířat při dlouhých transportech po EU, a co víc, i mimo EU.

POMOZME ZASTAVIT TRANSPORTY, zapojte se do STOP THE TRUCKS 

stop the trucks

Video STOP THE TRUCKS – ZASTAVME TRANSPORTY

 

Upozornění, záběry rozhodně nejsou vhodné pro děti a mladistvé!

 

 

Tisková zpráva Eurogroup for Animals a partnerů v ČR, včetně Společnosti pro zvířata, 28. 2. 2017 ke stažení.