Volby 2021 a transporty zvířat

Kruté dálkové transporty s tzv. hospodářskými zvířaty probíhají několik desetiletí. V období socialismu byla tato zvířata v ohromném množství přepravována vlaky, dobytčáky, do spřátelených komunistických zemí.

Po roce 1990 se nemorální přeprava zvířat přesunula na silnice.

Zemědělští ministři, kteří od té doby v čele ministerstva působí: za KDU-ČSL, ODS, Hnutí Ano, ČSSD, bezohledné dálkové transporty dále podporují a uzavírají další a další smlouvy.

A to navzdory jasným důkazům o ohromném utrpení zvířat, o porušování legislativy a o neschopnosti vlád a EU zajistit zvířatům ochranu, zabránit jejich strádání a místo zvířat exportovat maso, živočišné potraviny nebo genetický materiál.

Podle našich zkušeností to jsou z větších stran pouze Česká pirátská strana a Strana zelených, které podporují zákaz krutých transportů zvířat.

Účast při volbách je důležitá, nezbytná. Každý se rozhodujeme podle jednoho nebo více kritérií či našich potřeb. Strádající zvířata mají jedinou naději v lidech se srdcem „na pravém“ místě.

Zkusme při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021 upřednostnit strany či koalice, kterým není osud zvířat lhostejný. Děkuji Vám

Dita Laura Michaličková, statutární zástupkyně Společnosti pro zvířata

www.stoptransport.cz, www.spolecnostprozvirata.cz

příspěvek You Tube: Volby 2021 a transporty zvířat  

 

další informace např. www.volimprozvirata.cz