Lodě plné zvířat v zablokovaném Suezském průplavu

Další tragický důkaz zvráceného zacházení a obchodování se zvířaty: obří konteinerová loď Ever Given přibližně od 24. 3. 2021 blokuje Suez a tím také další plavidla, mezi nimi i lodě naloženy zvířaty.

Situaci monitoruje Animals International. Organizace uvádí, že v průplavu a poblíž je v dopravní zácpě několik lodí se zvířaty: Jersey, Unimar Livestock, Omega Star, Harmony Livestock, Dragon, Lady Maria, Sea Star Livestock a Gemma star. Všechny vypluly z přístavu Midia (Rumunsko) nebo z Kartageny (Španělsko). 

Transporty zvířat na vzdálenosti delší 4 až 8 hodin musí přestat. Zvířata jsou živí tvorové. Potřebují podporu všech skutečně humánně smýšlejících lidí. Pomozte nám a zapojte se.

Doplnění:  V dubnu bylo zřejmé, že kvůli zablokování průplavu v něm uvízlo 16 plavidel s celkovým počtem okolo 200 000 zvířat, z toho 130 000 ovcí z Rumunska. Zvířata jsou tudy přepravována zejména do arabských zemí. Ta, která útrapy transportů přežijí, jsou zejména v zemích Afriky a Blízkého východu mučena a zabíjena velmi krutým způsobem.

#SuezBLOCKED, Twitter